Wybory sołtysów 2015

Z Encyklopedia Gminy Kobierzyce
Skocz do: nawigacja, szukaj

22 marca 2015r. w Gminie Kobierzyce po raz pierwszy wybory sołtysów odbyły się w podobny sposób jak wszystkie ogólnokrajowe wybory, a nie - jak wcześniej poprzez głosowanie w czasie zebrania wiejskiego. Taki sposób głosowania został zapisany w statutach poszczególnych sołectw.

Zgłoszeni kandydaci[1] i wyniki wyborów[2][edytuj]

Sołectwo Kandydat Dotychczasowy sołtys Uprawnionych Frekwencja Głosy nieważne Wynik Mandat
Bąki Małgorzata Sadło

Komitet Wyborczy Wyborców Małgorzaty Sadło

47 14

29,79 %

2 12

100%

TAK
Bielany Wrocławskie Wanda Gołębiewska

Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Dom Bielany

2403 101

4,20 %

0 101

100%

TAK
Biskupice Podgórne Jan Fronia

Komitet Wyborczy Wyborców Jana Froni

TAK 85 26

30,59 %

0 26

100%

TAK
Budziszów Anna Janecka

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Janeckiej

137 71

51,82 %

2 69

100%

TAK
Chrzanów Janusz Kowalski

Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Kowalskiego

TAK 138 68

49,28 %

1 67

100 %

TAK
Cieszyce Marta Przewłocka

Komitet Wyborczy Wyborców Marty Przewłockiej

164 133

81,10 %

2 63

48,09 %

Stanisław Kurek

Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Kurek

TAK 68

51,91 %

TAK
Damianowice Krzysztof Dzimira

Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Dzimiry

66 45

68,18 %

1 7

15,91 %

Anna Wilisowska

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Wilisowskiej

TAK 37

84,09 %

TAK
Dobkowice Agnieszka Kucharska

Komitet Wyborczy Wyborców Agnieszka Kucharska

88 68

77,27 %

2 35

53,03 %

TAK
Adam Raś

Komitet Wyborczy Wyborców Adama Józefa Raś

31

46,97 %

Domasław Anna Gubernator

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Gubernator

TAK 571 110

19,26%

2 108

100 %

TAK
Jaszowice Krystyna Kochańczyk

Komitet Wyborczy Wyborców Krystyny Kochańczyk

TAK 121 103

85,12 %

0 74

71,84 %

TAK
Łukasz Krzyżanowski

Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Krzyżanowskiego

29

28,16 %

Kobierzyce Jan Biesiada

Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Wieś”

TAK 1666 353

21,19 %

2 193

54,99 %

TAK
Krzysztof Król

Komitet Wyborczy Wyborców „Nasze Kobierzyce”

82

23,36 %

Kamil Turecki

Komitet Wyborczy Wyborców Kamila Tureckiego

76

21,65 %

Królikowice Justyna Kozioł

Komitet Wyborczy Wyborców Justyny Kozioł

TAK 255 60

23,53 %

4 56

100%

TAK
Krzyżowice Andrzej Włodarski

Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Włodarskiego

TAK 342 38

11,11 %

0 38

100%

TAK
Księginice Wiesław Pacholik

Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Pacholika

TAK 129 98

75,97 %

2 50

52,08 %

TAK
Tomasz Patryło

Komitet Wyborczy Wyborców Tomasz Patryło

46

47,92 %

Kuklice Katarzyna Chromow

Komitet Wyborczy Wyborców Katarzyny Chromow

181 134

74,03 %

1 51

38,35 %

Stanisław Falkowski

Komitet Wyborczy Wyborców Stanisław Falkowski

TAK 82

61,65 %

TAK
Magnice Leszek Kopeć

Komitet Wyborczy Wyborców Leszek Kopeć

242 135

55,79 %

2 47

35,34 %

Maria Szafraniec

Komitet Wyborczy Wyborców Marii Szafraniec

86

64,66 %

TAK
Małuszów Andrzej Adamczyk

Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Adamczyk

TAK 166 97

58,43 %

0 52

53,61 %

TAK
Barbara Żołędziewska

Komitet Wyborczy Wyborców Barbary Żołędziewskiej

45

46,39 %

Nowiny Zygmunt Żak

Komitet Wyborczy Wyborców Zygmunta Żaka

52 27

51,92 %

0 27

100 %

TAK
Owsianka Piotr Lizak

Komitet Wyborczy Wyborców Piotr Lizak

TAK 97 27

27,84 %

0 27

100 %

TAK
Pełczyce Stanisław Jaworski

Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Jaworskiego

219 156

71,23 %

1 6

3,87 %

Eugeniusz Korkuś

Komitet Wyborczy Wyborców Eugeniusza Korkusia

TAK 27

17,42 %

Tomasz Stalski

Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Stalskiego

43

27,74 %

TAK
Cecylia Tas

Komitet Wyborczy Wyborców Cecylia Tas

17

10,97 %

Elżbieta Wójcik

Komitet Wyborczy Wyborców Elżbiety Wójcik

29

18,71 %

Urszula Zbroińska

Komitet Wyborczy Wyborców Urszula Zbroińska

33

21,29 %

Pustków Wilczkowski Krzysztof Kądziela

Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Kądziela

TAK 264 173

65,53 %

3 70

41,18 %

Ireneusz Urzędowski

Komitet Wyborczy Wyborców Ireneusza Urzędowskiego

100

58,82 %

TAK
Pustków Żurawski Magdalena Sondej

Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Sondej

TAK 668 176

26,35 %

0 110

62,50 %

TAK
Małgorzata Zięcina

Komitet Wyborczy Wyborców Zięcina Małgorzata

66

37,50 %

Rolantowice Julian Rakoczy

Komitet Wyborczy Wyborców Juliana Rakoczego

TAK 68 42

61,76 %

0 26

61,90 %

TAK
Katarzyna Szerszoń

Komitet Wyborczy Wyborców Sołectwa Rolantowice

16

38,10 %

Solna Wiesław Winter

Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Wintera

TAK 247 92

37,25 %

7 85

100 %

TAK
Szczepankowice Anna Krygier

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Krygier

247 169

68,42 %

4 70

42,42 %

Małgorzata Żurawska

Komitet Wyborczy Wyborców Małgorzaty Żurawskiej

TAK 95

57,58 %

TAK
Ślęza Wiesław Muraczewski

Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Muraczewskiego

TAK 411 98

23,84 %

2 96

100 %

TAK
Tyniec Mały Janusz Gargała

Komitet Wyborczy Wyborców „Nasz Tyniec Mały”

TAK 998 493

49,40 %

6 350

71,87 %

TAK
Grzegorz Majda

Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Majdy „Wspólny Tyniec Mały”

137

28,13 %

Tyniec nad Ślęzą Łukasz Orfin

Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Orfin

TAK 453 238

52,54 %

3 191 TAK

81,28 %

Zbigniew Winiarski

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Winiarskiego

44

18,72 %

Wierzbice Ryszard Czarny

Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Czarnego

TAK 603 65

10,78 %

2 63

100 %

TAK
Wysoka Stanisław Iwach

Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Iwacha „Moja Wysoka”

TAK 2007 211

10,51 %

3 116

55,77 %

TAK
Arkadiusz Zioło

Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Przeździęk – „Wysoka Razem”

92

44,23 %

Żerniki Małe - Racławice Wielkie Andrzej Krzesłowski

Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Krzesłowskiego

TAK 282 85

30,14 %

1 84

100 %

TAK
Żurawice Paweł Kuriata

Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Kuriaty

TAK 120 21

17,50 %

1 20

100%

TAK

Przypisy[edytuj]

  1. Obwieszczenie o zarejestrowanych kandydatach w BIP Gminy Kobierzyce
  2. Informacja publiczna uzyskana z Urzędu Gminy 31 marca 2015 (BRG.1431.0018.2015.001.15)